Купити намет у Києві більше не проблема!
Будинок, який, як і Париж, може бути завжди з вами, якщо ви збираєтесь у похід чи експедицію. Як ви не могли не здогадатися, це – Її Туристична Величність намет.
Нинішня різноманітність наметів, наметів і тентів вражає формами, відмінністю цільового призначення, сфери застосування та різними додатковими аксесуарами, які раніше були невідомі туристам, полярникам, альпіністам, мисливцям та рибалкам, які вирушали в походи та експедиції. Сучасні намети вже давно переросли свого важкого і незграбного зеленого брезентового предка. «Дикий» відпочинок на природі у туристичному наметі: у лісі, на березі моря чи річки, сходження на Еверест, гірський, степовий та лісовий туризм – у всіх цих видах активного чи просто бюджетного сімейного відпочинку є місце гідному комфорту, затишку, якщо скористатися і придбати наметове туристичне спорядження нового покоління. Потрібно тільки правильно навчитися як вибрати купити намет, щоб він відповідав тому клімату та іншим особливостям місцевості, де він буде встановлений.
При розробці та проектуванні сучасних зразків туристичного спорядження враховано та зведено нанівець все, що може завадити цивілізованому нічлігу на відкритій місцевості: суворий клімат, низька температура, вітер, опади, комахи.
Відправляючись до магазину або інтернет-магазину, який продає спортивний інвентар та туристичне спорядження, важливо розуміти, на які параметри наметів варто звернути увагу, щоб мати можливість купити намет дійсно якісний, надійний, і який послужить не один рік.
Як вибрати туристичний намет – на що варто звернути увагу?
За формою бувають намети:
- Напівсферичні (купольні) – така форма краще за інших витримає екстремально суворий клімат із сильними поривами вітру.
- Напівбочки (тунельні, ангарні) – найбільш місткі моделі.
- Наметові (тенти, двосхилі класичні).
Залежно від цільового призначення у продажу доступні такі види наметового обладнання:
- Для занять альпінізмом виділяють високогірні, для гір середньої висоти, рівнинні. В альпіністських високогірних та для середньогір'я наметах виділяють експедиційні та штурмові зимові моделі: з такими варіантами вирушають у екстремальні гірські сходження та зимові туристичні походи. У цих виробах особливо стійка до вітру рама і міцне тканинне покриття, а також надшвидке складання. Без такого наметового обладнання альпіністам та гірським пішохідним туристам у горах робити абсолютно нічого! Варто навчитися розуміти тонкі нюанси різниці між штурмовими та експедиційними моделями: штурмові варіанти розраховані на екстремальні марш-кидки до гірських вершин, на них Складання повинно витрачатися мінімум часу і фізичних зусиль, щоб мати при першій нагоді і необхідності швидко зупинитися на нічліг: потрібно витратити цінний час на відпочинок, а не на занадто складне освоєння складання наметового обладнання. На штурмові намети ціна, як правило, вища. Експедиційні моделі розраховані на більш тривалі стоянки, тому в такому варіанті намету найважливішими параметрами є сильна і стійка до вітру каркасна дюралюмінієва рама і міцне тканинне покриття, що не пропускає вологу. До цієї категорії належать так зване наметове обладнання для базового табору – використовуються альпіністами для створення проміжних таборів під час сходжень, із жорстким каркасом, розраховані на тривале перебування на вітрі. Ще однією характерною особливістюекспедиційного спорядження є їх невелика вага, тому що виробники розуміють, наскільки кожен зайвий кілограм шкодить загальному багажу експедиції, який часто переноситься вручну. Що ж до рівнинної моделі, її використовують для екстремальних чоловічих захоплень, особливо в суворому кліматі або взимку: полювання, риболовля. Тому в рівнинному наметовому спорядженні є мисливські (рибальські або так звані човнові - з особливо міцною вологостійкою тканиною для полотна тенту) намети для установки на болотах, в тайзі, тундрі. Також в описах моделей є вказівка, що даний вид наметового спорядження є універсальним, тобто його можна застосовувати в середній кліматичній смузі. До рівнинних моделей належать і кемпінгові варіанти, які використовуються для тривалих стоянок, обладнані кількома кімнатами та тамбуром. Кемпінгові – це традиційні похідні моделі, які використовуються для багатоденного сімейного «дикого» відпочинку та ночівлі на природі, у таборі чи наметовому. містечку.
- Трекінгові: надійні та міцні вироби, які можуть бути використані для створення умов для відпочинку в умовах низьких температур та суворого клімату. За своєю суттю представляють різновид експедиційного та штурмового намету, з мінімальною вагою, як у експедиційних моделей, але з меншим ступенем опірності вітру та вологи. Намети трекінгового типу популярні у шанувальників велосипедного спорту, які вирушають у багатоденні марафони з короткочасними зупинками на нічліг.
- Туристичні намети – найзатребуваніший вид спорядження, їх паспортні характеристики іноді настільки досконалі, що їх можна використовувати як для відпочинку біля водоймища, так і для гірського туризму на середньогір'ї. До переваг цього наметового спорядження відносять невисоку вагу, простоту монтажу.li>
- Ще один варіант, мабуть, найпопулярніший серед середньостатистичного українця – пляжні намети. Їх використовують для короткочасного відпочинку біля води. Основне завдання такого спорядження - це захист від прямих сонячних променів, тобто це навіть більше як тент, а не захист від злив. Це найпростіші недорогі моделі з легкою конструкцією, нескладною збіркою. Якщо у ваші плани не входить сходження на Еверест чи полювання на амурського тигра в тайзі – купити намет пляжний для поїздок до моря або озера на пару днів буде цілком достатньо. Це оптимальне рішення за невисоку ціну.
- Спеціальні: наприклад, суперкомпактна 2-місна модель, що розміщується на даху легкового автомобіля.
Сфера застосування також накладає огранчення на вибір намету. Універсальна модель може застосована якщо не у всіх, то в дуже багатьох ситуаціях, як, вище згадані туристичні намети, купити які можна як для гірських походів у Карпатах чи Криму, так і для лінивого лісового чи пляжного відпочинку. Якщо ж у моделі вузька спеціалізація, наприклад, армійські (МНС) варіанти або підвісний намет-платформа для скалазанія, то з таким спорядженням буде доречно опинитися в базовому таборі біля підніжжя Евересту, але в кемпінговому містечку це виглядатиме принаймні безглуздо. Дуже багато нюансів впливають на вибір намету. Наприклад, лісовий ночівля в літній час вимагає наявності москітної сітки і непромокальних дахів і дна в наметі, а каркас не обов'язковий (Sportik рекомендує купити намет двосхилий безкаркасний), тоді як подорож на велосипедах або автосафарі в пустелі на кілька днів вимагатиме від вас компактного в складеному вигляді спорядження з каркасом і гарною вентиляцією.
Якщо планується використовувати такеспорядження в місцях з підвищеною кількістю опадів, рекомендується підібрати варіант із відповідними водовідштовхувальними властивостями. Сучасні тентові покриття наметового обладнання можуть витримати 1500-1800 мл води, не пропускаючи її всередину.
Слід звернути увагу на багатошаровість покриття. Найбільш поширений і оптимальний варіант, з прекрасною циркуляцією повітря всередині наметового «приміщення», – це двошарові намети із сітковою тканиною та тентовою поверхнею.
Існує два параметри, для яких при покупці доводиться знаходити розумний компроміс: вага спорядження та матеріал каркасу. Вага у складеному вигляді важлива для тих, кому доведеться транспортувати спорядження як ручну поклажу до місця розташування наметового містечка. Але при цьому найміцніші моделі на базі дюралюмінієвих каркасов – і найважчі. Більш легкі моделі, але й менш міцні, виготовлені з фібергласу (ще один популярний, як і дюралюміній, матеріал, що використовується для виготовлення наметових каркасів), а також вуглепластику та композиту.
Сучасний асортимент стандартного інвентарю для ночівлі та укриття пропонує намети місткістю від 1 до 6 осіб (найпоширеніші 2- або 3-місні моделі). Більш багатомісні, так звані, «армійські» наметові укриття на 30–40 і більше людей є професійним специфічним інвентарем і застосовуються у польовій медицині, при військових діях та навчаннях, МНС тощо.
При купівлі наметового обладнання важливі навіть дрібні, але дуже важливі деталі:
- Наявність просочення.
- Якість фурнітури.
- Міцність швів та герметичність стиків.
- Щільність матеріалу, використаного для виготовлення дна.
- Наявність проміжного тамбуру: зручна опція зберегти тепло та затишок усередині укриття.
- Наявність москітної сітки: намети часто використовуються для альпіністських сходжень у південних країнах, де особливо стоїть питання захисту від укусів екзотичних комах. Втім, «рідні» комарі та мошки у лісі та біля лиманів можуть доставити чимало неприємних хвилин та позбавити сну.
- Наявність снігової «спідниці»: така опція створює додатковий захист внутрішньої поверхні підлоги від попадання всередину снігу, бруду та вологи.
- Кількість входів: кілька входів зручні для багатомісного намету, оскільки є можливість зайти і залишити укриття, не потурбувавши, наприклад, сусідів по житлу, що відпочивають у спальних мішках.
Сучасні тенти – комфорт та затишок на свіжому повітрі
Особливою модифікацією наметового спорядження є туристичні намети та намети. Це пристрої, які дають своїм користувачам короткочасний захист від дощу та сонця під час організації пікніків, презентацій та торгівлі на відкритому повітрі, пляжного відпочинку. Тенти – це намети, в які є тільки дах, але немає бічних стінок та піддону для підлоги. Намети – це проміжна форма укриття між наметом і тентом: на відміну від тентів, мають не тільки дах, а й стінки із сіткової тканини або кілька бічних граней залишаються відкритими.
Тенти та намети бувають найрізноманітнішими за своїми формами та розмірами, дозволяючи вмістити під своїм укриттям великі компанії відпочиваючих людей.
Існує особлива форма тентів – так звані господарські, які забезпечують створення закритої зони для створення мобільного (кемпінгового) туалету чи душу.
Намети за низькими цінами
Провідними виробниками є такі відомі світові торгові марки, як Alexika, Campus, Ferrino, Maverick, Nordway, RedFox, Salewa, Sol, Tatonka, Terra Incognita, Totem, Tramp, Vaude. В інтернет-магазині Sportik представлено туристичне спорядження від брендів Sol, Totem та Tramp – понад 80 різноманітних моделей 1–4-місних наметів, тентів та наметів. Вибираючи намет, тент чи намет на цьому онлайн-ресурсі, ви можете бути впевнені у наявності у продавця української та міжнародної сертифікації на пропоновані вироби, а також у тому, що виробником та продавцем забезпечуються гарантійні зобов'язання за місцем проживання покупця.
Тут ви можете намет купити за вигідною ціною, тому що на намети ціни – одні з найдемократичніших в Україні. Вся продукція є на складі у Києві. Ви можете придбати тент, намет з доставкою або на умовах самовивезення зі столичного складу.