Яку ракетку вибрати для бадмінтону?
Бадмінтон, у який грають, використовуючи ракетки для бадмінтону та воланчик, – це парна гра, названа на честь англійської садиби Badminton House у Глостерширі. Саме там, у 19-му столітті, з'явився цей вид спорту, який запозичив свої правила у пуни, давньоіндійського аналога сучасного бадмінтону. У наші дні – це одна з літніх олімпійських дисциплін (з 1992 року) та популярний вид спорту для чоловіків, жінок та дітей.
Чим грають у бадмінтон?
Класичні правила цієї спортивної дисципліни досить прості: гравці розташовуються на протилежному боці один від одного, їх розділяє сітка. Волани для бадмінтону перекидають ударом ракетки. Завдання гравця – відбити удар супротивника тане дати воланчик приземлитися на своїй частині ігрового поля. Грати можна удвох або вчотирьох (пара на пару, у парі допускається змішання статей, можуть грати чоловік та жінка). Виграє той, хто пропустив менше подач, не давши воланчику впасти на своєму полі.
Як і в інших видах спорту, є професійний та аматорський (пляжний) рівень гри. Професійний вид цього спорту вимагає від організаторів створити такі умови для змагання:
- Для гри вдвох потрібний прямокутний майданчик 13,4 х 5,18 м.
- Для парної гри знадобиться більша ділянка поля – 13,4 х 6,1 м.
Сітку натягують посередині поля на висоті трохи більше півтора метра. Під час подачі спортсмени знаходяться на відстані близько 2 м від сітки.
У аматорському виді цього спорту розділова сітка може бути відсутня, оскільки ця гра дуже популярна серед відпочиваючих на природі. У спорядженні туристів ви обов'язково знайдете набір ракеток та воланов – це найкраще рішення «вбити час», поки готуються шашлики. Цей спорт люблять за його простоту в освоєнні та невибагливе екіпірування для спонтанного поєдинку у дворі, у лісі, на пляжі тощо. Головне для такого захоплюючого та неформального спортивного захоплення знайти відповідні умови:
- 1. Відносно рівний майданчик
- 2. Відсутність гіллястих дерев поблизу та будинків з дахами, які можуть стати проблемою, щоб діставати звідти воланчики.
Чим корисний бадмінтон?
Вже навіть на аматорському рівні цей вид спорту допомагає підвищити загальний тонус організму, покращити апетит, підняти настрій.
Якщо говорити більш детально про користь, то заняття цим спортом допоможуть:
- Сердечносудинної системи (нормалізація артеріального тиску, зміцнення серця та еластичності судин).
- Органам дихання завдяки фізичному навантаженню на свіжому повітрі.
- Хребту та суглобам кінцівок, у тому числі, ця гра є ефективною профілактикою ламкості кісток (остеопороз).
- Деякі люди дивуються: «Чи правда, що бадмінтон покращує зір?». І це справді так: під час польоту воланчика тренується окомір, знижується втома очей, покращується координація рухів та можливість керувати своїм тілом. Щоб зловити волан і не дати йому впасти на вашій частині поля, ви зможете навіть сісти на шпагат, хоча до цього у вас цих здібностей не спостерігалося.
- І, звичайно, якщо ви ходите схуднути, то бадмінтон для схуднення – це саме те! Чудовий спальник зайвих калорій. Часовий сет можна порівняти з 5-7-кілометровою пробіжкою.
Що краще теніс чи бадмінтон?
Такі різні й такі схожі: великий теніс та бадмінтон. Адже для тенісу теж потрібні ракетки, сітка і тільки волани замінюють на тенісні м'ячики. Обидва види спорту хороші по-своєму і знаходять своїх шанувальників, до того ж, за ефектом для здоров'я та розвитку організму людини ці спортивні дисципліни мають 100% схожість (щоправда, великий теніс вважається більш силовим видом спорту).
Для пляжного дозвілля навіть допускається можливість купити тенісні ракетки та використовувати їх замість бадмінтонних та навпаки. Але якщо говорити про професійний спорт, то тенісна ракетка більш важка і дещо відрізняється за формою. До того ж, для великого тенісу потрібний більший спортивний майданчик. Є багато відмінних нюансів у правилах.
Яка має бути ракетка для бадмінтону?
Спортивні снаряди, залежно від складності гри, відрізняються за вагою:
- 90-94 г для аматорської та базової гри (мають маркування 2U). Саме тому, що для аматорського спорту застосовують важкі снаряди, можна використовувати тенісні ракетки вагою до 450 г.
- 85–89 г для професійного спорту (маркування 3U та 4U)
- 75–79 г – так звані екстралегкі ракетки 5U.
Відмінності є і в конструкції спортивного снаряда за:
- Товщині рукоятки: G2 – найбільша за діаметром, G3 та G4 – середні моделі, G5 – найтонша.
- Жорсткості стрижня: Medium - середня (гнучка), Stiff - жорстка, Extra Stiff - надтверда. Жорсткий стрижень ефективний для нападу. Податливіший стрижень може застосовуватися для ефективного захисту.
- Матеріалу, з якого вони виготовлені: професійні роблять із високоякісного графіту, аматорські виготовляють із сталі, алюмінію та менш якісного графіту.
Важливими параметрами є:
- Розмір голови ракетки – чим вона більша, тим легше утримувати воланчик під час поєдинку.
- Баланс: активний напад – з балансом ближче до голови, ефективний захист – баланс у рукоятку, для новачків – нейтральний баланс.
- Як щільно натягнута сітка.
Бадмінтон для дітей віком?
Цей спорт корисний для дітей усіма тими перевагами, що й для дорослих. Крім того, ця гра:
- Вчить дитину дисципліне та витривалості.
- Гартує характер.
- Розвиває увагу, спритність та швидкість реакції.
- Прищеплює соціальні навички.
- Більш бюджетна гра в порівнянні з елітним аристократичним великим тенісом.
Лікарі-педіатри рекомендують віддавати дитину до спортивної секції з 4–5 років. У цьому віці скелет вже досить зміцнів, щоб протистояти забитим місцям, розтягуванням, вивихам, і заняття активним спортом даються дітям найлегше.
Де купити ракетки для бадмінтону у Києві?
Повні набори для гри в бадмінтон купити у Києві ви можете у спортивному інтернет магазині Sportik.
В онлайн-каталозі представлений асортимент від торгових марок Kepai, WISH, Wilson, Winner та Yonex. Причому згаданий останнім бренд Йонекс вважаєтьсясвого роду еталоном екіпіровки для цієї гри. Про Йонекса закріпилася слава виробника найшвидкісніших воланів і потужних ракеток. І це не рекламна пропаганда: у серпні 2013 року лабораторні випробування ракетки Yonex Nanoray Z-Speed дозволили вдарити по волану так, що його початкова швидкість становила 493 км/год!