А їсти з чого в поході: вибираємо практичний посуд для туризму
Якщо ваша екскурсія розрахована на півдня, в принципі можна обійтися якимись бутербродами чи чимось подібним до цього. Але якщо подорож має бути дво-триденна, подбайте про своє харчування. Насамперед це стосується туристичного посуду, він повинен бути максимально компактним, практичним, не займати багато місця і бути не важким. У каталозі нашого інтернет-магазину представлені різноманітні туристичні набори, які максимально сприятимуть комфортному відпочинку на природі. Кожен із представлених виробів має ряд своїх особливостей та параметрів, які будуть корисні в тому чи іншому випадку. Давайте розберемося, на що потрібно звертати увагу в першу чергу?
Перш ніж купити посуд для туризму, необхідно керуватися трьома головними критеріями:
- вид подорожі
- кількість подорожуючих, для яких потрібні прилади
- клімат чи погодніумови, за яких вона використовуватиметься
Тепер поговоримо детальніше щодо кожного пункту. Якщо говорити про перше – вид подорожі – тут мається на увазі період туристичної екскурсії: тривалі чи одноденні. Виходячи з цього, ви знатимете, на чому розігріватиметься і варитиметься їжа: портативної газової плитки або на багатті. Маючи уявлення про те, як готуватиметься їжа, ви будете знати, посуд з якого матеріалу необхідно купувати, оскільки кожен матеріал має ряд своїх особливостей, які важливо знати, перш ніж ви відправитеся в похід. Найпопулярнішими та затребуваними матеріалами є:
- Алюміній
- Нержавіюча сталь
- Анодований алюміній
Якщо порівнювати за міцністю, алюміній менш міцний, ніж нержавіюча сталь або анодований алюміній, але все ж таки він також досить міцний. До переваг алюмінію також належать:
- Маленька вага
- Рівномірний розподіл тепла
- Невисока вартість
- Універсальність використання: підходить як для багаття, так і для портативних газових плит
Недоліком алюмінію є чутливість до будь-яких харчових кислот.
Нержавіюча сталь: відмінний матеріал для туристичного посуду
Цей матеріал надзвичайно зручний та популярний серед туристів за свою міцність, довговічність, гігієнічність та не схильність до деформацій. Може використовуватися як і алюміній, і для нагрівання на багатті, і для портативної плити, але обов'язково слідкуйте за температурою.
Анодований алюміній займає лідируючі позиції серед цих трьох матеріалів. Вироби з такого матеріалу дуже легкі, мають чудову теплопровідність та чудовий зовнішній вигляд. Вони досить міцні та стійкі до корозії, подряпин та механічних пошкоджень. А також мають гігієнічні властивості.
Другий критерій – кількість людей. Здавалося б, це не надто важливий параметр, але насправді дуже важливийале прорахувати всі нюанси: скільки необхідно їжі на одну людину, скільки разів ви плануєте зупинятися для перекушування. Якщо ви звернете увагу на технічні характеристики кожного з товарів, ви побачите, що туристичний посуд може бути різних обсягів, а набори розраховані на різну кількість осіб. Знаючи заздалегідь приблизний склад експедиції, вам буде простіше розрахувати посуд та продукти власне.
І останнє – погодні умови. Зверніть увагу, у нас є сталеві термокухлі, які в холодну пору року сприяють тому, щоб рідина повільніше остигала. Одностінні рекомендують використовувати у теплий період.
Знаючи всі ці нюанси, вам буде набагато простіше вибирати. У наших каталогах представлені різні набори, з різних матеріалів, тому ви зможете підібрати те, що для вас буде найбільш практичним і зручним.