Спальні мішки: ночівля на вулиці має бути комфортною
Якщо ви любитель активного відпочинку, ходите у походи та на пікніки, спальник стане невід'ємним атрибутом подорожей. Перш ніж придбати цей аксесуар, необхідно врахувати деякі критерії, зокрема звертайте увагу на:
- Індекс температури
- Сезонність використання
- Конструкція
- Розміри
- Наповнювачі (синтепон, пух, синтетичні наповнювачі)
- Зовнішній матеріал для спальника
- Упаковка
- Додаткові параметри (анатомічний каптур, теплий комір, блискавка, трапецеїдальні секції, кілька температурних режимів, комплектація спальника)
Отже, давайте розбиратися по порядку. Основна характеристика спальника - індекс температури . Він обов'язково повинен бути вказаний на кожній моделі. Максимальний температурний поріг повинен відповідати клімату, в якому ви мешкаєте. Компетентні фахівці рекомендують брати модель «із запасом», оскільки якщо вночі раптом стане спекотно, завжди можна розкритися, а от якщо холодно - нічого вже зробити неможливо. Також враховуйте погодні умови та сезонність, плюс свій відбиток накладає вологість повітря, сила вітру, температура землі та навіть висота над рівнем мору.
Тепер поговоримо про сезонність. Щодо цього параметра існує чітка класифікація:
- Трьохсезонні спальники (від -2 до -5 градусів Цельсія) – підходить для будь-якої пори року, крім зими
- Літні – підходять тільки для плюсових температур, дуже компактні та легкі
- Зимові – витримують температуру до -15
- Екстремальні – для зимових ночівель при великих морозах (до -25)
Конструкційні особливості: усі спальні мішки можуть бути двох типів: кокон та ковдра. Кокон зручніший і легкий, тому буде практичним у пішому поході, якщо ж вага не принципова і ви маєте намір ночувати в наметі, беріть одягяло.
Як правильно підібрати розмір спальника?
Цей критерій також досить важливий, оскільки від розміру залежить, наскільки вам буде комфортно ночувати в мішку. Якщо з довгою все просто – потрібно додати до вашого зросту 25-30 см, а от ширину складніше визначити: вам має бути максимально комфортно: і не дуже просторо, щоб не замерзнути, і не дуже тісно, щоб зручно спати. >
Йдемо далі – наповнювач. Саме від нього залежить, чи буде вам тепло. Наповнювачі можуть мати три типи:
- Синтепон
- Пух
- Синтетика
Синтепоном (або півартеком) наповнюють переважно бюджетні моделі. До недоліків такого наповнювача можна віднести важку вагу, але при цьому теплові якості надзвичайно високі. Якщо цей елемент екіпірування ви плануєте використовувати не надто часто, отже, не маєте наміру переплачувати за нього – спальник із синтепону стане відмінним рішенням у цьому випадку.е. Пуховий варіант також дуже теплий і, на відміну від попереднього, досить легкий за рахунок повітряних прошарків. Найголовніше - не намочити його, оскільки висушити в похідних умовах його просто неможливо. Пуховий мішок рекомендується використовувати для ночівлі всередині намету.
Дослідні туристи та любителі активного відпочинку обирають мішки із синтетичними наповнювачами, оскільки синтетика не боїться вологи і посушити спальник можна прямо біля багаття.
Зовнішній матеріал також відіграє важливу роль для спальника. У більшості випадків воліють нейлон, але для пуху він не годиться, для такого наповнювача краще вибрати тканинне покриття, яке тримає пух.
Знаючи всі ці нюанси, а також точно розуміючи в яких температурних умовах використовуватиметься спальник, ви не замерзнете вночі в лісі.